واکس بخش دوم

واکس بخش دوم

واکس خودرو که به دو صورت واکس مایع و واکس چسبی عرضه می‌شود. حالت چسبی که شکل سنتی واکس می‌باشد. این نوع واکس با افزایش درخشندگی یک لایه محافظ نیز روی رنگ خودرو ایجاد میکند. و علاوه بر این, این نوع واکس از فرسایش رنگ خودرو در اثر اشعه فرابنفش نیز جلوگیری می‌کند و شروع اکسایش و زنگ زدگی را به تاخیر می‌اندازد.
واکس مایع نیز عملکردی مشابه واکس چسبی دارد.
طریقه ی استفاده از واکس ساده است فقط باید به نکاتی توجه کنید:
قبل شروع به کار سطح بدنه اتومبیل را کاملاً تمییز نمایید تا ذرات خاک و غبار از روی سطح اتومبیل کاملا پاک شوند. ( ترجیحاً با آب )
تریگر واکس بدنه مفرا را به صورت یکنواخت و آرام روی بدنه اتومبیل استفاده کنید.
اجازه دهید واکس به مدت 3 دقیقه روی بدنه خودرو باقی بماند.
با استفاده از دستمال مخصوص بدنه (اگر از دستمال های متفرقه استفاده میکنید توجه داشته باشید که دستمال خود موجب خط و خش ماشین نشود.) , واکس را در یک جهت و به آرامی روی بدنه اتومبیل بکشید .
و در آخر کافیست از براقیت و زیبایی بدنه اتومبیل خود نهایت لذت را ببرید .
برخلاف تصور عموم در خودروهای جدید باید طبق یک برنامه منظم و با توجه به توصیه‌های کمپانی سازنده از واکس استفاده شود؛ اما تا زمانی که خودرو دچار خط و خش نشده و رنگ آن مات نشده، نباید از پولیش استفاده کرد. کاربرد مرتب واکس ، نیاز به پولیش را تا چند سال از بین می‌برد. برای رنگ‌های قدیمی، به منظور دستیابی به بهترین نتیجه، باید از واکس و پولیش به صورت همزمان استفاده کنید. چنانچه بخواهید رنگ خودرو را در شرایط فعلی نگه دارید، استفاده از واکس کافی است. اما توجه داشته باشید که بعد از پولیش کاری حتما از واکس استفاده کنید، چرا که پولیش خودرو را در برابر اکسایش و فرسایش آسیب‌پذیر می‌کند. 

واکس بخش دوم
مدیر سایت
چاپ

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

تماس با ما

آدرس :

شعبه 1: اتوبان بابایی شرق، هنگام جنوب، نبش میدان هنگام، خیابان یا مهدی (عج)، مجتمع شبنم، خدمات اتومبیل اتو رنگ رضایی

 تلفن : (علی رضایی)

09123708426