مقدمه ای بر قلم کاری

مقدمه ای بر قلم کاری

رانندگان اندکی هستند که به انداره ای شانس دارند که در طول عمر رانندگی خود بر روی بدنه ی ماشینشان خط یا خراش ایجاد نشود. چرا که با وجود رعایت تمام نکات ایمنی در رانندگی و پارک کردن خودرو، باز هم افرادی پیدا میشوند که به دلایل دیوانه وار، با نوک کلید بر روی خودرو تمیز و خوشرنگ پارک شده خط بیاندازند.
شما برای رفع این مشکل ابتدا باید شناخت کافی از خط افتادگی ها را داشته باشید:
تمام خط افتادگیها یکسان نیستند. بعضی از آنها اصلا خط افتادگی محسوب نمیشوند. این آثار در اثر کشیده شدن سپر های رنگ شده یا سپر لاستیکی چرخهای خرید  و مواردی از این دست، بر روی بدنه خودرو ایجاد میشوند. اگر این جسم از رنگ خودرو نرمتر باشد، اثری از رنگ خودش بر "روی" رنگ بدنه ایجاد خواهد کرد. اما اگر این جسم سختتر از بدنه خودرو باشد، این رنگ بدنه خودرو شماست که بر روی این سپر یا چرخ خرید منتقل میشود. بعضی از خط افتادگیها قابل مرمت هستند و بعضی از آنها نه.
اما اگر رنگ آستر و بدنه فلزی را مخدوش نشده باشد. هنگامی که هنوز مقداری رنگ در عمق خراش باقی مانده باشد، این امکان وجود دارد که با سمباده کشی ظریف، واکس و پولیش آنرا مرمت نمود و دیگر نیازی به صافکاری حتی صافکاری بی رنگ یا صافکاری بدون رنگ نداشته باشد.
آموزش رفع خراش را در مقالات بعدی مشاهده میکنیم......

مقدمه ای بر قلم کاری
مدیر سایت
چاپ

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

تماس با ما

آدرس :

شعبه 1: اتوبان بابایی شرق، هنگام جنوب، نبش میدان هنگام، خیابان یا مهدی (عج)، مجتمع شبنم، خدمات اتومبیل اتو رنگ رضایی

 تلفن : (علی رضایی)

09123708426